AMPMDGC-2.0480T
Mfr.Part #
AMPMDGC-2.0480T
Description
MEMS OSC XO 2.0480MHZ CMOS SMD
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Function :
Enable/Disable
Frequency Stability :
±50ppm
Length :
2.5 mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Current Rating :
1.3 mA
+ 85 C
Product Status :
Active
Width :
2 mm
Frequency :
2.048MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Height :
0.84 mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V