AMPMDGB-33.3333
Mfr.Part #
AMPMDGB-33.3333
Description
MEMS OSC XO 33.3333MHZ CMOS SMD
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Current Rating :
1.3 mA
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
15 Weeks
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Function :
Standby (Power Down)
Width :
2 mm
Product Status :
Active
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Length :
2.5 mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency :
33.3333MHz
Package :
Bulk
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Height :
0.84 mm
RoHS :
Details
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm