AMPMDGB-2.5000
Mfr.Part #
AMPMDGB-2.5000
Description
MEMS OSC XO 2.5000MHZ CMOS SMD
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Height :
0.84 mm
Packaging :
Bulk
Ratings :
Length :
2.5 mm
Function :
Standby (Power Down)
Frequency :
25MHz
Package :
Bulk
Frequency Stability :
±50ppm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Width :
2 mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Current Rating :
1.3 mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
15 Weeks
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm