AMPMDGB-12.5000T3
Mfr.Part #
AMPMDGB-12.5000T3
Description
MEMS OSC XO 12.5000MHZ CMOS SMD
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Function :
Standby (Power Down)
Brand :
Height :
0.84 mm
Ratings :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Package :
Tape and Reel (TR)
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
RoHS :
Details
Length :
2.5 mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Frequency :
12.5MHz
Current Rating :
1.3 mA
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Frequency Stability :
±50ppm
Width :
2 mm