AMPMDGA-8.1920T3
Mfr.Part #
AMPMDGA-8.1920T3
Description
MEMS OSC XO 8.1920MHZ CMOS SMD
Oscillators
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Frequency Stability :
±50ppm
Width :
2 mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Frequency :
8.192MHz
Current Rating :
1.3 mA
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Height :
0.84 mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Package :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Function :
Enable/Disable
Length :
2.5 mm