AMPMDGA-2.5000
Mfr.Part #
AMPMDGA-2.5000
Description
MEMS OSC XO 2.5000MHZ CMOS SMD
Length :
2.5 mm
Width :
2 mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Frequency Stability :
±50ppm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Function :
Enable/Disable
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
SMD/SMT
Factory Lead Time :
15 Weeks
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Height :
0.84 mm
Current Rating :
1.3 mA
Packaging :
Bulk
Package :
Bulk
Frequency :
2.5MHz
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm