AMPMDFD-36.0000T
Mfr.Part #
AMPMDFD-36.0000T
Description
MEMS OSC XO 36.0000MHZ CMOS SMD
Frequency Stability :
±25ppm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height :
0.84 mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Package :
Tape and Reel (TR)
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Width :
2 mm
Ratings :
Current Rating :
1.3 mA
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Frequency :
36MHz
Function :
Standby (Power Down)
Length :
2.5 mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V