AMPMDFD-19.6608T
Mfr.Part #
AMPMDFD-19.6608T
Description
MEMS OSC XO 19.6608MHZ CMOS SMD
Width :
2 mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Absolute Pull Range (APR) :
Current Rating :
1.3 mA
Frequency :
19.6608MHz
Length :
2.5 mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Brand :
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Product Type :
MEMS Oscillators
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Function :
Standby (Power Down)
Height :
0.84 mm
Frequency Stability :
±25ppm
Package :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm