AMPMDFD-16.3840T3
Mfr.Part #
AMPMDFD-16.3840T3
Description
MEMS OSC XO 16.3840MHZ CMOS SMD
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Function :
Standby (Power Down)
MEMS
Output :
+ 85 C
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Frequency :
16.384MHz
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Length :
2.5 mm
Product Status :
Active
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Height :
0.84 mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Current Rating :
1.3 mA
Termination Style :
SMD/SMT
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Ratings :
Width :
2 mm
Package :
Tape and Reel (TR)
Frequency Stability :
±25ppm