AMPMDFD-15.3600T3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AMPMDFD-15.3600T3
Manufacturer
Abracon
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
MEMS OSC XO 15.3600MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Frequency Stability :
±25ppm
Base Resonator :
MEMS
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Brand :
Mounting Type :
Surface Mount
Ratings :
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Package :
Tape and Reel (TR)
Output Format :
CMOS
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Width :
2 mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Function :
Standby (Power Down)
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Absolute Pull Range (APR) :
Height :
0.84 mm
RoHS :
Details
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Type :
XO (Standard)
Length :
2.5 mm
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Product Type :
MEMS Oscillators
Frequency :
15.36MHz
Subcategory :
Oscillators
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
AMPM
RoHS Status :
RoHS Compliant
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Current Rating :
1.3 mA