AMPMDFD-14.7456
Mfr.Part #
AMPMDFD-14.7456
Description
MEMS OSC XO 14.7456MHZ CMOS SMD
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency Stability :
±25ppm
Current Rating :
1.3 mA
Function :
Standby (Power Down)
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Brand :
Ratings :
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Packaging :
Product Status :
Active
Height :
0.84 mm
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Length :
2.5 mm
Width :
2 mm
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Frequency :
14.7456MHz
Product Type :
MEMS Oscillators
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)