AMPMDFC-35.0000T3
Mfr.Part #
AMPMDFC-35.0000T3
Description
MEMS OSC XO 35.0000MHZ CMOS SMD
Oscillators
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Product Status :
Active
Termination Style :
SMD/SMT
Brand :
Function :
Enable/Disable
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Absolute Pull Range (APR) :
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Frequency Stability :
±25ppm
Width :
2 mm
Current Rating :
1.3 mA
Frequency :
35MHz
Length :
2.5 mm
Height :
0.84 mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)