AMPMDFC-33.3333T
Mfr.Part #
AMPMDFC-33.3333T
Description
MEMS OSC XO 33.3333MHZ CMOS SMD
Frequency :
33.3333MHz
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Length :
2.5 mm
Width :
2 mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Brand :
Current - Supply (Disable) (Max) :
Function :
Enable/Disable
Frequency Stability :
±25ppm
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Product Status :
Active
Height :
0.84 mm
Surface Mount
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Ratings :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current Rating :
1.3 mA