AMPMDFC-2.0800T
Mfr.Part #
AMPMDFC-2.0800T
Description
MEMS OSC XO 2.0800MHZ CMOS SMD
4-SMD, No Lead
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Frequency Stability :
±25ppm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Length :
2.5 mm
Frequency :
2.08MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
Absolute Pull Range (APR) :
Height :
0.84 mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Current Rating :
1.3 mA
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Width :
2 mm
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)