AMPMDFC-12.2880T3
Mfr.Part #
AMPMDFC-12.2880T3
Description
MEMS OSC XO 12.2880MHZ CMOS SMD
Length :
2.5 mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Absolute Pull Range (APR) :
Current - Supply (Disable) (Max) :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Function :
Enable/Disable
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Frequency Stability :
±25ppm
Type :
XO (Standard)
Brand :
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Product Status :
Active
Termination Style :
SMD/SMT
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Base Resonator :
MEMS
Frequency :
12.288MHz
Current Rating :
1.3 mA
Width :
2 mm
Height :
0.84 mm
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm