AMPMDFB-80.0000T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AMPMDFB-80.0000T
Manufacturer
Abracon
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
MEMS OSC XO 80.0000MHZ SMD
Stock
15
In Stock :
15
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
RoHS :
Details
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Product Type :
MEMS Oscillators
Width :
2 mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Subcategory :
Oscillators
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Type :
XO (Standard)
Factory Lead Time :
15 Weeks
Absolute Pull Range (APR) :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency Stability :
±25ppm
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Output Format :
CMOS
Frequency :
80MHz
Height :
0.84 mm
Current Rating :
1.3 mA
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Series :
AMPM
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Function :
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Ratings :
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Length :
2.5 mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Output :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm