AMPMDFB-7.6800
Mfr.Part #
AMPMDFB-7.6800
Description
MEMS OSC XO 7.6800MHZ CMOS SMD
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Width :
2 mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Frequency Stability :
±25ppm
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Function :
Standby (Power Down)
Frequency :
7.68MHz
Height :
0.84 mm
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Length :
2.5 mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Current Rating :
1.3 mA