AMPMDFB-2.0800T
Mfr.Part #
AMPMDFB-2.0800T
Description
MEMS OSC XO 2.0800MHZ CMOS SMD
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Length :
2.5 mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Frequency Stability :
±25ppm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
2 mm
Current Rating :
1.3 mA
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Frequency :
2.08MHz
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Height :
0.84 mm