AMPMDFB-12.2880T3
Mfr.Part #
AMPMDFB-12.2880T3
Description
MEMS OSC XO 12.2880MHZ CMOS SMD
Current Rating :
1.3 mA
Length :
2.5 mm
Width :
2 mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Frequency Stability :
±25ppm
Function :
Standby (Power Down)
Product Status :
Active
Frequency :
12.288MHz
Package :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
0.84 mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm