AMPMDFA-8.1920T
Mfr.Part #
AMPMDFA-8.1920T
Description
MEMS OSC XO 8.1920MHZ CMOS SMD
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Frequency :
8.192MHz
Current Rating :
1.3 mA
Frequency Stability :
±25ppm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Length :
2.5 mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Product Status :
Active
Package :
Tape and Reel (TR)
Width :
2 mm
RoHS :
Details
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Function :
Enable/Disable
Height :
0.84 mm