AMPMDFA-75.0000
Mfr.Part #
AMPMDFA-75.0000
Description
MEMS OSC XO 75.0000MHZ CMOS SMD
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Function :
Enable/Disable
Package :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Length :
2.5 mm
Height :
0.84 mm
Current Rating :
1.3 mA
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Frequency Stability :
±25ppm
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Frequency :
75MHz
Width :
2 mm