AMPMDFA-72.0000
Mfr.Part #
AMPMDFA-72.0000
Description
MEMS OSC XO 72.0000MHZ CMOS SMD
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Frequency Stability :
±25ppm
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Current Rating :
1.3 mA
Height :
0.84 mm
Length :
2.5 mm
Absolute Pull Range (APR) :
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Brand :
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Function :
Enable/Disable
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Frequency :
72MHz
SMD/SMT
RoHS :
Details
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Width :
2 mm