AMPMDFA-33.0000
Mfr.Part #
AMPMDFA-33.0000
Description
MEMS OSC XO 33.0000MHZ CMOS SMD
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Width :
2 mm
Ratings :
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Package :
Bulk
Frequency :
33MHz
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Length :
2.5 mm
Frequency Stability :
±25ppm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Product Status :
Active
Absolute Pull Range (APR) :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current Rating :
1.3 mA
Details
Factory Lead Time :
15 Weeks
Height :
0.84 mm