AMPMDFA-3.5700T
Mfr.Part #
AMPMDFA-3.5700T
Description
MEMS OSC XO 3.5700MHZ CMOS SMD
Package :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Frequency Stability :
±25ppm
Product Status :
Active
Width :
2 mm
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Length :
2.5 mm
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency :
3.57MHz
Current Rating :
1.3 mA
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Absolute Pull Range (APR) :
Height :
0.84 mm