AMPMDFA-2.0800
Mfr.Part #
AMPMDFA-2.0800
Description
MEMS OSC XO 2.0800MHZ CMOS SMD
Current Rating :
1.3 mA
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Package :
Bulk
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Length :
2.5 mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Factory Lead Time :
15 Weeks
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Height :
0.84 mm
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Frequency Stability :
±25ppm
Frequency :
2.08MHz
Width :
2 mm
Packaging :
Bulk
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm