AMPMDFA-12.0000
Mfr.Part #
AMPMDFA-12.0000
Description
MEMS OSC XO 12.0000MHZ CMOS SMD
Frequency :
12MHz
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Height :
0.84 mm
Width :
2 mm
Termination Style :
SMD/SMT
Package :
Tape and Reel (TR)
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Function :
Enable/Disable
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Frequency Stability :
±25ppm
Length :
2.5 mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Current Rating :
1.3 mA
Product Status :
Active
RoHS Compliant
RoHS :
Details
Operating Temperature :
-40°C~85°C