AMPMDED-45.0000
Mfr.Part #
AMPMDED-45.0000
Description
MEMS OSC XO 45.0000MHZ CMOS SMD
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Brand :
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Current Rating :
1.3 mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Height :
0.84 mm
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Factory Lead Time :
15 Weeks
Frequency :
45MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Ratings :
Function :
Standby (Power Down)
Width :
2 mm
Packaging :
Bulk
Package :
Bulk
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Length :
2.5 mm