AMPMDED-4.0960
Mfr.Part #
AMPMDED-4.0960
Description
MEMS OSC XO 4.0960MHZ CMOS SMD
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Details
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Package :
Bulk
Product Status :
Active
Frequency :
4.096MHz
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Function :
Standby (Power Down)
Current Rating :
1.3 mA
Packaging :
Bulk
Output Format :
CMOS
Factory Lead Time :
15 Weeks
Width :
2 mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Frequency Stability :
±50ppm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Height :
0.84 mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Length :
2.5 mm
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V