AMPMDED-3.6864T
Mfr.Part #
AMPMDED-3.6864T
Description
MEMS OSC XO 3.6864MHZ CMOS SMD
Product Status :
Active
Function :
Standby (Power Down)
Package :
Tape and Reel (TR)
Width :
2 mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Frequency :
3.6864MHz
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Absolute Pull Range (APR) :
Length :
2.5 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 70 C
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
RoHS :
Details
Frequency Stability :
±50ppm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Current Rating :
1.3 mA
Height :
0.84 mm
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm