AMPMDED-29.5000
Mfr.Part #
AMPMDED-29.5000
Description
MEMS OSC XO 29.5000MHZ CMOS SMD
Length :
2.5 mm
Function :
Standby (Power Down)
Frequency :
29.5MHz
Absolute Pull Range (APR) :
Packaging :
Bulk
Height :
0.84 mm
Brand :
Factory Lead Time :
15 Weeks
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Package :
Bulk
Current Rating :
1.3 mA
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Width :
2 mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Frequency Stability :
±50ppm