AMPMDED-2.4576T
Mfr.Part #
AMPMDED-2.4576T
Description
MEMS OSC XO 2.4576MHZ CMOS SMD
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Width :
2 mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Absolute Pull Range (APR) :
Length :
2.5 mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Current Rating :
1.3 mA
Height :
0.84 mm
Termination Style :
SMD/SMT
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Function :
Standby (Power Down)
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Ratings :
Package :
Tape and Reel (TR)
Frequency :
2.4576MHz
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Frequency Stability :
±50ppm
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ