AMPMDEC-4.9152T
Mfr.Part #
AMPMDEC-4.9152T
Description
MEMS OSC XO 4.9152MHZ CMOS SMD
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Length :
2.5 mm
Frequency Stability :
±50ppm
Function :
Enable/Disable
Width :
2 mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Current Rating :
1.3 mA
Height :
0.84 mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Frequency :
4.9152MHz
Operating Temperature :
-20°C~70°C