AMPMDEC-3.5700T3
Mfr.Part #
AMPMDEC-3.5700T3
Description
MEMS OSC XO 3.5700MHZ CMOS SMD
Surface Mount
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Type :
XO (Standard)
Frequency :
3.57MHz
Product Status :
Active
Width :
2 mm
Function :
Enable/Disable
Height :
0.84 mm
Current Rating :
1.3 mA
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Length :
2.5 mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Package :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
Frequency Stability :
±50ppm