AMPMDEC-24.5000T3
Mfr.Part #
AMPMDEC-24.5000T3
Description
MEMS OSC XO 24.5000MHZ CMOS SMD
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Width :
2 mm
Height :
0.84 mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Frequency Stability :
±50ppm
Package :
Tape and Reel (TR)
Frequency :
24.5MHz
Length :
2.5 mm
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Absolute Pull Range (APR) :
Product Status :
Active
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Current Rating :
1.3 mA
- 20 C
Function :
Enable/Disable
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-20°C~70°C