AMPMDEC-2.5000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AMPMDEC-2.5000
Manufacturer
Abracon
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
MEMS OSC XO 2.5000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Function :
Enable/Disable
Subcategory :
Oscillators
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Output :
CMOS
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Base Resonator :
MEMS
RoHS :
Details
Absolute Pull Range (APR) :
Output Format :
CMOS
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Series :
AMPM
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Maximum Operating Temperature :
+ 70 C
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Frequency :
2.5MHz
Ratings :
Product Type :
MEMS Oscillators
Brand :
Termination Style :
SMD/SMT
Current - Supply (Disable) (Max) :
Product Status :
Active
Length :
2.5 mm
Width :
2 mm
Frequency Stability :
±50ppm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Height :
0.84 mm
Package :
Tape and Reel (TR)
Current Rating :
1.3 mA