AMPMDEC-16.3840T
Mfr.Part #
AMPMDEC-16.3840T
Description
MEMS OSC XO 16.3840MHZ CMOS SMD
Package :
Tape and Reel (TR)
Height :
0.84 mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Width :
2 mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Function :
Enable/Disable
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Length :
2.5 mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Ratings :
Current Rating :
1.3 mA
Product Status :
Active
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency :
16.384MHz
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm