AMPMDEB-6.1440
Mfr.Part #
AMPMDEB-6.1440
Description
MEMS OSC XO 6.1440MHZ CMOS SMD
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Current Rating :
1.3 mA
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Height :
0.84 mm
Width :
2 mm
Package :
Bulk
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
15 Weeks
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Frequency :
6.144MHz
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Length :
2.5 mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Absolute Pull Range (APR) :
Frequency Stability :
±50ppm