AMPMDEB-24.5000T
Mfr.Part #
AMPMDEB-24.5000T
Description
MEMS OSC XO 24.5000MHZ CMOS SMD
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Width :
2 mm
Product Status :
Active
Current Rating :
1.3 mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Height :
0.84 mm
Frequency :
24.5MHz
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Length :
2.5 mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package :
Tape and Reel (TR)
Frequency Stability :
±50ppm
CMOS
Function :
Standby (Power Down)
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm