AMPMDEB-2.0800T
Mfr.Part #
AMPMDEB-2.0800T
Description
MEMS OSC XO 2.0800MHZ CMOS SMD
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Width :
2 mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Package :
Tape and Reel (TR)
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency :
2.08MHz
Function :
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Length :
2.5 mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
0.84 mm
Current Rating :
1.3 mA
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Operating Temperature :
-20°C~70°C