AMPMDEB-19.2000
Mfr.Part #
AMPMDEB-19.2000
Description
MEMS OSC XO 19.2000MHZ CMOS SMD
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Frequency :
19.2MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Height :
0.84 mm
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Width :
2 mm
Product Status :
Active
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Length :
2.5 mm
Current Rating :
1.3 mA
Packaging :
Bulk
Package :
Bulk
Operating Temperature :
-20°C~70°C