AMPMDEA-72.0000T
Mfr.Part #
AMPMDEA-72.0000T
Description
MEMS OSC XO 72.0000MHZ CMOS SMD
Frequency :
72MHz
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Frequency Stability :
±50ppm
Absolute Pull Range (APR) :
Width :
2 mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Product Status :
Active
Package :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Height :
0.84 mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
XO (Standard)
Function :
Enable/Disable
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Current Rating :
1.3 mA
Length :
2.5 mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm