AMPMDEA-37.5000
Mfr.Part #
AMPMDEA-37.5000
Description
MEMS OSC XO 37.5000MHZ CMOS SMD
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Absolute Pull Range (APR) :
Width :
2 mm
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Current Rating :
1.3 mA
Package :
Bulk
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Frequency :
37.5MHz
Length :
2.5 mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Height :
0.84 mm
Frequency Stability :
±50ppm