AMPMDEA-35.3280
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AMPMDEA-35.3280
Manufacturer
Abracon
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
MEMS OSC XO 35.3280MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Package :
Tape and Reel (TR)
Frequency Stability :
±50ppm
Current Rating :
1.3 mA
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Frequency :
35.328MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS :
Details
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Brand :
Series :
AMPM
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Height :
0.84 mm
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Length :
2.5 mm
Function :
Enable/Disable
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Type :
XO (Standard)
Subcategory :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Termination Style :
SMD/SMT
Width :
2 mm
Product Type :
MEMS Oscillators
RoHS Status :
RoHS Compliant
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Current - Supply (Disable) (Max) :
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Maximum Operating Temperature :
+ 70 C
Ratings :
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Base Resonator :
MEMS
Output :
CMOS
Output Format :
CMOS
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ