AMPMDEA-3.6864T
Mfr.Part #
AMPMDEA-3.6864T
Description
MEMS OSC XO 3.6864MHZ CMOS SMD
CMOS
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Width :
2 mm
Frequency Stability :
±50ppm
Current - Supply (Disable) (Max) :
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Product Status :
Active
Frequency :
3.6864MHz
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Height :
0.84 mm
Current Rating :
1.3 mA
Length :
2.5 mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ