AMPMDEA-16.3840
Mfr.Part #
AMPMDEA-16.3840
Description
MEMS OSC XO 16.3840MHZ CMOS SMD
Height :
0.84 mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Frequency :
16.384MHz
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Length :
2.5 mm
Product Status :
Active
Function :
Enable/Disable
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Current Rating :
1.3 mA
Frequency Stability :
±50ppm
Width :
2 mm