AMPMDEA-16.0000T
Mfr.Part #
AMPMDEA-16.0000T
Description
MEMS OSC XO 16.0000MHZ CMOS SMD
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Frequency Stability :
±50ppm
Current Rating :
1.3 mA
Function :
Enable/Disable
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Length :
2.5 mm
Frequency :
16MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Height :
0.84 mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Width :
2 mm