AMPMDDD-4.9152
Mfr.Part #
AMPMDDD-4.9152
Description
MEMS OSC XO 4.9152MHZ CMOS SMD
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Frequency :
4.9152MHz
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Length :
2.5 mm
Function :
Standby (Power Down)
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Width :
2 mm
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Frequency Stability :
±25ppm
Current Rating :
1.3 mA
Height :
0.84 mm