AMPMDDD-38.4000
Mfr.Part #
AMPMDDD-38.4000
Description
MEMS OSC XO 38.4000MHZ CMOS SMD
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Product Status :
Active
Frequency Stability :
±25ppm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Height :
0.84 mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Function :
Standby (Power Down)
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Frequency :
38.4MHz
Absolute Pull Range (APR) :
Width :
2 mm
Brand :
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Current Rating :
1.3 mA
Length :
2.5 mm