AMPMDDD-20.0000
Mfr.Part #
AMPMDDD-20.0000
Description
MEMS OSC XO 20.0000MHZ CMOS SMD
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Width :
2 mm
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Function :
Standby (Power Down)
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Frequency :
20MHz
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Frequency Stability :
±25ppm
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Height :
0.84 mm
Length :
2.5 mm
Current Rating :
1.3 mA