AMPMDDD-12.5000
Mfr.Part #
AMPMDDD-12.5000
Description
MEMS OSC XO 12.5000MHZ CMOS SMD
Function :
Standby (Power Down)
Ratings :
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
15 Weeks
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Current Rating :
1.3 mA
Frequency :
12.5MHz
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Length :
2.5 mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Width :
2 mm
Height :
0.84 mm
Package :
Bulk
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Frequency Stability :
±25ppm
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm